Філер і ботокс: коротка характеристика, їх відмінність, завдання, побічні ефекти

     У чому різниця між шкірними наповнювачами (філер) і ботоксом?
 
     На теперішній час одними з найпопулярніших продуктів, які користується попитом у сфері косметології в боротьбі з антивіковими змінами, є шкірний наповнювач і ботокс.
     Давайте ж розберемося, що це за косметологічні засоби, які проблеми вони можуть допомогти вирішити і чи є вони безпечні.
     Філлера і ботокс - це косметичні препарати, які вводяться дипломованими фахівцями за допомогою ін'єкцій.  Дані процедури малоінвазивні і не потребують будь-якого хірургічного втручання.  На цьому схожість зазначених продуктів закінчується.
     Ботокс - отримано з бактерій і блокує нервово-м'язову передачу (заморожує м'язи).  При цьому він дає можливість звести до мінімуму появу зморшок і складок, які викликані виразом обличчя.
     На відміну від ботокса, шкірні наповнювачі містять інгредієнти, які заповнюють обсяг ділянках шкіри, тонкою через старіння.  Такі місця часто зустрічається на навколо рота, щоках і губах.
   
    Що ж таке ботокс?
 
      Ботокс представляє собою очищену форму ботулотоксину, який отриманий з бактерій.  Як відомо, ботулінічний токсин - це отрута, але введення його в малих дозах не має негативних наслідків і безпечно використовується протягом десятиліть для корекції зморшок.
      Суть роботи ботокса зводиться до того, що він блокує нервові сигнали в м'язах, в які він вводиться за допомогою ін'єкцій, внаслідок чого оброблений м'яз тимчасово заморожується або паралізується.

     
    Які проблеми може допомогти вирішити ботокс?
     
     Ботокс може  вплинути тільки на зморшки, які утворюються в результаті руху м'язів.  Ці зморшки ще відомі як "динамічні" і часто в професійних колах називаються «мімічними лініями».
     Найпоширенішими динамічними зморшками, які може прибрати ботокс, є лінії на верхній частині обличчя (між бровами), гусячі лапки навколо очей і горизонтальні лінії на лобі.  Вони виникають, наприклад, через похмурий погляд, посмішку або інші вирази та емоції обличчя.
     Даний засіб не буде мати жодного корисної дії на тонкі лінії і зморшки (статичні зморшки), викликані втратою пухлості обличчя або обвисанням (складки на шиї, щоках і підборідді).
     Ботокс - це не одноразова процедура, яка допоможе вирішити антивікові проблеми назавжди.  Такі процедури необхідно проводити повторно, через певний період часу, в залежності від виробника і якості використовуваного препарату.
     
    Побічні ефекти
 
     Ботокс, який застосовується в косметології, є безпечним, хоча може викликати побічні ефекти, такі як:
 • набряки, синці, почервоніння або оніміння;
 • кропив'янка, свербіж, висип;
 • сухість в роті;
 • слабкість, нудота, головний біль;
 • параліч прилеглих м'язів;
 • опущення брови або століття (якщо ін'єкції відбувалися біля очей);
 • проблеми з промовою, ковтанням, диханням;
 • нечітке зір;
 • проблеми з жовчним міхуром.
     Ботокс з часом проходить і відповідно більшість з перерахованих ефектів носять тимчасовий характер.  Зазначені симптоми можуть проявитися протягом від 6 годин після проведення процедури до 10 днів по тому.
     Дуже важливо, у випадку прояви побічних ефектів необхідно негайно звернутися до лікаря.
     Також, не можна повністю виключити, що лікування ботоксом може не допомогти з-за антитіл, які мають властивості боротися з токсином.  Такі випадки, згідно з проведеними дослідженнями, можуть бути менш ніж у одного відсотка пацієнтів.
     Потрібно пам'ятати, що не потрібно після процедури ботокса масажувати і розтирати зону, де проводилась ін'єкція, так як це може призвести до поширення токсину на сусідні ділянки шкіри і викликати обвисання м'язів, а також інші ускладнення.

   
     Що таке шкірні наповнювачі?
 
    Дермальні наповнювачі - це косметологічні речовини, які призначені для введення їх під поверхню шкіри для її розгладження, надання необхідної повноти і обсягу.
     Тривалість дію філерів, як і у випадку з ботоксом, обмежена певними термінами.  У зв'язку з цим процедури періодично необхідно повторювати.
     Речовини, що використовуються виробниками в наповнювачах:
 • гідроксилапатит кальцію - сприяє процесу вироблення власного колагену;
 • гіалуронова кислота - служить для повернення і підтримки молодості, зволожує і надає шкірі гладкість;
 • поліалкілімі - прозорий гель, сумісний з тілом;
 • полімолочна кислота - стимулює вироблення в шкірі великої кількості колагену;
 • поліметілметакрілатной мікросфери (ПММА) - полупостоянний наповнювач, у вигляді крихітних синтетичних кульок, які вводяться під шкіру для надання структури глибоким зморшкам.
     Що можуть виправити філлера?
 
      Залежно від типу використаної речовини, шкірні наповнювачі можуть допомогти в лікуванні різних ознак старіння або інших антивікових проблем:
 • заповнити неглибокі ділянки на обличчі;
 • надати тонким устам необхідний обсяг;
 • зменшити зморшки під очима, які викликані нижньою повікою;
 • заповнити статичні зморшки.
   
     Ризики, пов'язані з шкірним наповнювачем
 

      Філлера вважаються безпечними, але можуть виникати побічні ефекти:
 • свербіж, висип, почервоніння, набряк, гематоми або кровотеча;
 • асиметрія, надмірне виправлення зморшок або шишки (як правило, викликані роботою недосвідченого спеціаліста);
 • гранульоми;
 • інфекції, у випадку не належної обробки та гігієни шкіри;
 • некроз клітин шкіри, який може виникнути через втрату припливу крові до цієї області;
 • побіління шкіри порушення чутливості в місцях ін'єкцій.
      Зазначені проблеми в більшості випадках тривають протягом короткого періоду часу.
     
     Ключові відмінності між ботоксом і шкірними наповнювачами
 
     Ботокс - блокує м'язи, з метою запобігання появі зморшок і складок, викликаних різними виразами обличчя.
 • Шкірні наповнювачі - заповнюють і збільшують об'єми, які втратили гладкість (зморшки навколо рота, тонкі губи і щоки).  Можна застосовувати для розгладження шрамів, зморшок на лобі та інших ділянок.
 • Філер і ботокс - це різні продукти і призначені для різних завдань.  У той же час, їх можна поєднувати в одному лікуванні.  Наприклад, можна застосувати наповнювач для корекції ліній посмішки навколо рота, а ботокс для корекції ліній між очима.
 • Результати ботокса тривають 6-9 місяців.  Тривалість ефекту шкірних наповнювачів може бути від 6 до 24 місяців.
      Щорічно в світі проводяться мільйони процедур за допомогою ботокса і філлера.  Проведені дослідження в галузі дерматології встановили, що зазначені препарати дуже безпечні.  Побічні ефекти мали місце менш ніж у одного відсотка реципієнтів, і в більшість випадках були незначними.
      Ботокс і шкірні наповнювачі протипоказані вагітним і годуючим жінкам.  Людям, які мають певні захворювання, необхідно обговорити з лікарем, чи безпечні для них зазначені препарати.
      Не варто забувати і на їх складові, які можуть викликати алергію, що може привезти до негативних наслідків.
      Безпека процедури, результат від використання, а також можливість виникнення побічних ефектів, залежить від якості зазначених продуктів.  Тому, потрібно з повною відповідальністю підходити до вибору і покупки такої продукції, її постачальника.