Зморшки на обличчі: причини виникнення, їх види, засоби проти зморшок

     
    Які причини появи зморшок на обличчі?
 
     На жаль, час не стоїть на місці, і наша шкіра старіє разом з нами.  Ми піддаємо нашу шкіру багатьом випробуванням протягом усього життя.
     Стан шкіри залежить від багатьох факторів, і основними винуватцями зморшок є вік, навколишнє середовище, сонячне світло, спосіб життя (недостатнє харчування, стреси, куріння) і міміка.
     Тіло з віком втрачає багато цінних речовин, які відповідають за пружність, м'якість та еластичність шкіри.  Кількість гіалуронової кислоти знижується, синтез колагену послаблюється, а саме ці речовини становлять основу нашої шкіри.  Гіалуронова кислота, колаген і кератиноцити страждають, серед іншого, від зниження концентрації естрогену, яке відбувається під час менопаузи.  Чим дорослішими ми стаємо, тим слабкіше в дермі фібробласти (клітини, відповідальні за вироблення колагену).  Все це означає, що клітини шкіри не відновлюються досить швидко.  Що ще гірше, волокна колагену і еластину згодом стають жорсткими, рвуться і вицвітають.  Шкіра втрачає своє природне наповнення, руйнується, починає провисати, що ми бачимо на обличчі у вигляді зморшок.
     Крім того, величезний вплив на нашу шкіру і прискорення процесів старіння робить середовище, в якій ми живемо, зокрема, міське забруднення,  різні атмосферні фактори, а також шкідливі ультрафіолетові промені. Пил в повітрі забиває пори і збільшує кількість бактерій на обличчі, що може привести до появи прищів і плям.  Хімічні забруднюючі речовини також викликають реальний ризик - порушують природний захист шкіри, розщеплюють масла шкіри, залишаючи її сухою та схильною до старіння.
     Фотостаріння - це передчасне старіння шкіри, викликане багаторазовим впливом ультрафіолетового випромінювання (УФ), головним чином від сонця, а також від штучних джерел ультрафіолету.
     Без належного захисту, ультрафіолетове світло може серйозно пошкодити клітини шкіри, що може привезти до:
  • пігментації;
  • зміни текстури шкіри (вона стає грубою, з'являються зморшки);
  • збільшення кількості родимок і веснянок;
  • до погіршення зовнішнього вигляду шкіри;
  • раку шкіри.

     
     Зморшки - характеристики і різновиди
     
     Фахівці розрізняють зморшки по декількох основних типів, виходячи від їх місця знаходження, причин появи і на скільки вони проникли в шари шкіри - глибини.

     Через виникнення їх можна поділити на:
  • вікові - утворюються на поверхні всього обличчя в ході природного процесу генетичного старіння;
  • мімічні - з'являються в місцях, де шкіра постійно морщиться під впливом рухів м'язів обличчя, висловлюючи емоції (наприклад, якщо людина посміхається або хмурить лоб);
  • зморшки курця - характерні для більш старшого віку.  Куріння призводить до звуження кровоносних судин в шарах шкіри, що обмежує кровотік і отримання шкірою кисню і поживних речовинах, необхідних для підтримки її харчування і зволоження.  Нікотин і отруйні речовини, що містяться в сигаретах, також призводять до руйнування колагенових волокон шкіри, втрати її пружності та еластичності;
  • гравітаційні - з'являються в результаті птозу (обвисання) шкіри.  Супроводжується тим, що куточки очей і рота опускаються, змінюється овал обличчя, з'являються лінії маріонетки, а також носогубні складки.
     За глибиною існують:
  • епідермальні (поверхневі) - проявляються у вигляді тонких ліній в результаті поганого зволоження і розташовуються найбільше в зовнішньому шарі шкіри;
  • середньо-глибокі - утворюються в результаті збільшення з різних причин вже існуючих поверхневих зморшок.  Зачіпають середні шари шкіри;
  • глибокі - мають вигляд рельєфних складок, які зачіпають глибокі шари шкірного покриву.
     За місцем знаходження зморшок:
  • між бровами - це великі складки, які розташовані вертикально і мають властивість з'являтися при частому скорочення людиною брів;
  • на переніссі (верхня область спинки носа) - маленькі зморшки, появу яких пов'язують з віковими змінами і активної міміки;
  • на лобі - у вигляді горизонтальних ліній.  Утворюються під впливом емоцій, зокрема прояви злості або хвилювання (міміки);
  • периорбітальні - утворюються в області нижніх і верхніх повік, а також на зовнішніх куточках очей (гусячі лапки);
  • на носі - зморшки йдуть від носа (центральної його частини) до нижніх вік і щоках.  Їх особливо видно, якщо людина хмуриться;
  • навколо губ - можна помітити кісетні зморшки.  Вони мають вигляд складок не великого розміру, які розташовані вертикально і в основному утворюються над верхньою губою.

 

 
     Як довше залишатися красивими і молодими?
 
     Уникнути фактори, які впливають на стан шкіри, неможливо.  Однак, почавши вчасно і правильно використовувати професійну антивікову косметику, можна обмежити їх вплив на шкіру і, таким чином, уповільнити старіння шкіри.
     Антивікові засоби стають основним напрямком в б'юті-індустрії.
     У чому ж основні переваги професійної косметики?
     По-перше, в серйозному підході до її виробництва.  Найчастіше в розробці таких засобів беруть участь не тільки косметологи, а й фармацевти, дерматовенерологи, алергологи та інші фахівці.  Кожен препарат ретельно тестується і проходить багаторівневий контроль.
     Ще один безперечний плюс - це чудовий склад професійних косметичних засобів, а всі використовувані компоненти проходять всілякі випробування і безпечні.
     Іншими перевагами професійної косметики є чіткі інструкції по застосуванню і корисні рекомендації для досягнення найкращого результату.
     Є у професійної косметики і один, здавалося б, вагомий мінус - це ціна.  Однак якщо задуматися, один правильно підібране професійний засіб здатний замінити собою десяток більш доступних.  Справа в тому, що всі креми, тоніки, маски і лосьйони професійних ліній на порядок ефективніші в порівнянні зі звичайною косметикою, тому в підсумку така косметика може обійтися навіть дешевше.
     Також, професійна косметика відсутня у відкритому продажі і її можуть придбати тільки косметологи у офіційних представників, що є гарантією того, що товар не підроблений.
     Антивікова косметика здатна:
  • доглядати за шкірою і відновлювати її;
  • усувати пігментні плями;
  • тривалий час підтримувати результат косметичних процедур, в тому числі після ін'єкційної мезотерапії;
  • насичувати шкіру антиоксидантами, які перешкоджають появі окислювальних процесів;
  • уповільнювати процеси старіння шкіри;
  • поліпшити стан шкірного покриву в цілому.
     Одним словом, сучасна професійна косметика anti-age є незамінним засобом для догляду за шкірою і боротьби зі старінням.
 
     Професійна косметика проти зморшок - що вибрати і коли почати користуватися?
 
     З віком змінюється гормональний фон, тому знижується швидкість відновлення клітин шкіри і всіх метаболічних процесів всередині них.  Виробляється все менше речовин, які захищають шкіру від старіння.  Передбачається, що запаси поживних речовин в організмі починають виснажуватися після 25 років. Приблизно з цього моменту починаються процеси старіння.  Однак, якщо людина не спить регулярно, живе в постійному стресі і в забрудненого навколишнього середовища, а також погано харчується - перші зморшки будуть помітні навіть декількома роками раніше.
     Професійну косметику проти зморшок необхідно застосовувати з 25 років.  Краще вибирати ту, яка підходить для певної вікової категорії.  Немає сенсу при введенні  нормального способу життя в 25 років наносити креми з лінійки 45+ і чекати, що шкіра буде виглядати добре.  Виробники свідомо відбирають інгредієнти, найбільш корисні для шкіри в даний період життя.  Наприклад, для молодої шкіри потрібні антиоксиданти, які будуть захищати її від передчасного старіння, в той час як вікової потрібно більше потужних компонентів, вітамінів і мінералів, щоб підтримувати рівень вологи на належному рівні.
     Проте, старіння - це дуже індивідуальна річ, і інформація про вік на упаковці не завжди допоможе вибрати правильний крем для зморшок.  Важливо, щоб фахівець дав оцінку стану шкіри на момент звернення клієнта і призначив відповідний засіб.  Потрібно виходити з реального стану шкіри, наскільки швидко вона старіє.  Як було вище відмічено, поява зморшок залежить від багатьох факторів, і спосіб життя може змусити виглядати людини на 30 у віці 50 років або навпаки.  Якщо спостерігається, що старіння шкіри прогресує швидше, то потрібні більш сильні формули і не бійтеся дістати крем від зморшок для старшої вікової категорії.
     Призначення професійної косметики - це вирішення конкретних завдань, і її можна застосовувати до тих пір, поки поставлена ​​задача не буде вирішена.
     Красива і здорова шкіра - це щоденна праця.  Тільки за допомогою професійного і правильного догляду можна зберегти її красу на довгі роки.
     Головне, пам'ятайте, що ефективність професійної косметики зменшується, якщо організм піддається постійним стресам, при наявності надмірних шкідливих звичок, гормонального збою, нестачі вітамінів, неправильного харчування, а також буде малоефективна у випадку неправильного визначення типу і стану шкіри, причин виникнення проблем зі шкірою і  неправильного її застосування.  Більш того, невірно підібрана косметика може ще більше погіршити наявну проблему.
 
     Що ж входить до складу сучасної антивікової професійної косметики?
 
     Антивіковий засіб має виконувати багато функцій одночасно: інтенсивно зволожувати, живити, захищати від негативного впливу навколишнього середовища і, звичайно, розгладжувати зморшки.  Для того, щоб правильно вибрати той  чи інший антивіковий засіб, спочатку потрібно вивчити головні компоненти, які повинні бути в складі якісного крему від зморшок.
     Одим з найкращих інгредієнтів для догляду за шкірою є гіалуронова кислота.
     Гіалуронова кислота - це глікозаміноглікан, що входить до складу з'єднуючої тканини організму і є одним з основних компонентів внеклітинного матриксу. Іншими словами, це цукор, який природним чином міститься в нашій шкірі, утримує воду і безпосередньо впливає на молодість та красу шкіри.  Гіалуронова кислота підтримує нормальний водний баланс і робить шкіру пружною і еластичною.  З віком кількість природної гіалуронової кислоти в нашому організмі зменшується, у зв'язку з чим її дуже часто включають в антивікову косметику.
     Колаген - являє собою фібрилярний білок, який виступає в ролі основного будівельного компонента для сполучних тканин і відповідає за еластичність шкіри.  Знаходиться він переважно в дермальному шарі.  Основне завдання колагену ─ зберігати тургор шкіри.  Завдяки колагену шкіра гладенька і еластична - без зморшок.  Він допомагає шкірі зберігати здатність до відновлення (наприклад, після заломів від наволочки після ночі).  З віком природне вироблення знижується, всі тканини втрачають еластичність, стоншується шкіра, утворюються зморшки.  З'являється необхідність поповнення запасів цього найважливішого білка ззовні.
     Колаген в складі професійної косметики має також ряд чудових властивостей.  Роговий шар шкіри містить дуже мало води і з віком він стає все сухішим і сухішим.  Колаген утворюють на поверхні шкіри захисну плівку, яка перешкоджає надмірному втрати вологи і в той же час не закупорює пори і не перешкоджає диханню шкіри.  Внаслідок чого, він зволожує не тільки поверхневі шари шкіри, але і перешкоджає надмірному втрати вологи з глибших шарів нашої шкіри.  Зволожена шкіра має більш гладкий вид, стає більш пружною, а зморшки розгладжуються або виглядають менш помітними.
     Також, він має інші переваги:
  • плівка, яка утворюється на поверхні шкіри в результаті дії колагену, поступово підсихає і створює легкий ліфтинг-ефект;
  • має регенеруючі властивості;
  • подовжує період дії інших компонентів, зокрема, масел і екстрактів при їх спільному використанні.
     Фруктові кислоти - підсилюють вироблення колагену.  Також, ці кислоти володіють властивостями легкого пілінгу, в результаті чого з поверхні шкіри поступово видаляються відмерлі клітини і відбувається процес очищення та освітлення шкіри.  Фруктові кислоти чудово зменшують зморшки, вирівнюють колір шкіри і освітлюють пігментні плями.  До таких кислот відносяться лимонна, яблучна, молочна, гліколієва, винна і інші кислоти.  У складі професійної косметики вони можуть позначаються як AHA-кислоти.
     Пептиди - це білкові молекули, які складаються з амінокислот.  Основне їхнє завдання полягає в:
  • активізації здатності клітин шкіри до регенерації і відновленню;
  • посилення процесу вироблення еластину, колагену, гіалуронової кислоти;
  • нейтралізації вільних радикалів;
  • зміцненні еластинових і колагенових волокон, які несуть відповідальність за пружність шкіри;
  • сприянні розслабленню м'язів, що перешкоджає утворення зморшок;
  • допомоги скоротити прояви купероза;
  • освітленні пігментації шкіри.
     Антиоксиданти - є важливими компонентами будь-яких професійних косметичних засобів.  Вони необхідні для захисту шкіри від негативного впливу навколишнього середовища, шкідливих звичок, стресів і т.д.  Найвідомішими антиоксидантами в професійній косметиці виступають: вітамін Е та С, коензим Q10, ALA - кислоти, екстракти виноградних кісточок і зеленого чаю, а також інші засоби.
     Вітамін С (аскорбінова кислота) - потужний природний антиоксидант і чудовий антивіковий компонент.  Він має безліч позитивних впливів на шкіру:
  • нейтралізує вільні радикали і запобігає пошкодженню шкіри від зовнішніх негативних факторів;
  • стимулює вироблення колагену в шкірі, підвищуючи її пружність;
  • захищає від пошкоджень, викликаних УФ променями, які є одними з основних причин передчасного старіння шкіри;
  • бореться з ознаками фотостаріння шкіри;
  • покращує колір обличчя, освітлює шкіру і повертає їй сяйво;
  • сприяє зміцненню капілярів.
     Вітамін А (ретинол) вважається одним з основних вітамінів молодості.  Він прискорює обмінні процеси, стимулює вироблення еластину і колагену, що уповільнює процес старіння шкіри і допомагає їй довгий час залишатися молодою і красивою.  Ретинол відноситься до вітамінів, який добре проникає через роговий шар епідермісу і діє дуже ефективно.
     Основні властивості вітаміну А:
  • сприяє виробленню колагену і еластину;
  • чудовий антиоксидант - чинить опір розвитку вільних радикалів;
  • освітлює шкіру;
  • допомагає рівномірному розподілу в шкірі меланіну;
  • зменшує інтенсивність запальних процесів;
  • послаблює еритему;
  • нормалізує процес кератинізації.

 
     Як можна правильно визначити тип шкіри?

     Шкіра обличчя буде здоровою, з рівним красивим кольором лише в тому випадку, якщо за нею щодня доглядати.      При цьому, потрібно пам'ятати, що всі зусилля будуть марними, коли професійна косметика підібрана невірно і не відповідає її типу.
     
     Існують кілька основних типи шкіри:
  • нормальна;
  • суха;
  • жирна;
  • комбінована.
     Належність шкіри до того чи ному типу залежить від того, наскільки вона активно виділяє, так зване, шкірне сало. Дізнатися, який же тип шкіри, можна за допомогою дуже простого способу.
     
     Для цього необхідно:
  • очистити шкіру обличчя засобом для вмивання (наприклад, гелем або пінкою для вмивання);
  • промокнути шкіру сухим одноразовим рушником або серветками;
  • через 2 години прикладіть до шкіри обличчя паперову серветку, а потім злегка притисніть в область носа, щік, лоба і підборіддя.
     Після чого, піднесіть серветку на світло і оцініть її.
     
     Якщо:
  • на серветці немає будь-яких слідів шкірного сала, то шкіра суха;
  • видно слабкі сліди по всій серветці, значить шкіра нормальна;
  • присутні яскраво виражені сліди - шкіра жирна;
  • яскраво виражені сліди є лише в районі носа, підборіддя і чола, то шкіра комбінована.
     Доповненням до будь-якого з перерахованих вище типів шкіри може бути чутлива і зріла шкіра.
     
     Ознаки чутливої ​​шкіри:
  • тонка;
  • часті роздратування;
  • має рожевий колір;
  • після вмивання водою може з'являтися почервоніння;
  • часто лущиться;
  • на вітрі або морозі з'являється лущення і почервоніння.
     Зріла шкіра має наступні ознаки:
  • тонка;
  • безліч дрібних і глибоких зморшок;
  • еластичність знижена;
  • часто виявляються пігментні плями.
 

 
     Laneb Paris - інноваційна косметика для професіоналів
     
     В даний час на ринку представлено безліч різних професійних косметологічних брендів, у кожного з яких своя філософія, своє бачення на складові косметики, а також її вплив на шкіру та своя цінова політика.
     Вибір професійної косметики, перш за все, залежить виключно від навичок і переваг косметолога.
     Одним з інноваційних та популярних брендів косметики для професійного використання на Європейському ринку є Laneb Paris.  Даний бренд спеціалізується на омолоджуючих процедурах і застосовує в своїх формулах високі концентрації найкращих активних інгредієнтів для отримання швидких і видимих ​​результатів.
     Laneb співпрацює з найвимогливішою і авторитетною французькою лабораторією, розташованої в Екс-ан-Провансі, яка має більш ніж тридцятирічний досвід оцінки безпеки та ефективності косметичних продуктів.
     Продукція даної компанії відповідають найвищим європейським стандартам.
     Професійна косметика LANEB допоможе успішно вирішити безліч проблем:
  • зволожити шкіру;
  • поліпшити себорегуляцію;
  • зміцнити тонус шкіри;
  • вирівняти колір обличчя;
  • розгладити зморшки;
  • позбавити шкіру від пігментації.
     Бренд Laneb Paris пропонує косметологів кілька ліній для професійного догляду за шкірою:
  • Загальна Серія;
  • Серія Комплексна;
  • Серія Комфорт;
  • Серія Себобаланс;
  • Серія Сяйво;
  • Серія Зволоження;
  • Серія Догляд за тілом;
  • Серія Сонцезахисна.
     Laneb - це досконалість краси, гарантія високої якості і турбота про клієнтів.
     Більш детально з професійною косметикою Laneb можна ознайомитись на нашому сайті.